Wielkie zmiany na YouTube!

Wielkie zmiany na YouTube!

Podziel się ;)

12

Ostatnio w sieci pojawiają się różne plotki i pogłoski o tym, że na YouTube ma zostać wprowadzona jedna z największych w historii aktualizacja regulaminu. Na czym polega cała zmiana? “YouTube od wielu lat zmaga się z problemem niedozwolonych treści, które docierają do nieletnich. Taki stan rzeczy odbija się na współpracach z reklamodawcami“.

Serwis za sprawą śledztwa agencji FTC (Federalna Komisja Handlu) został zmuszony zmienić regulamin, by był zgodny z zasadami Children’s Online Privacy Protection Act (w skrócie COPPA) – amerykańskiej ustawy, której głównym celem jest ochrona prywatności i danych osobowych dzieci. Na filmach czasem pojawiają się przekleństwa, najczęściej u tzw. patostreamerów.

Po zmianach YouTube będzie starał się doprowadzić do zmniejszenia liczby takich osób do minimum, a jeśli pojawiać będą się u kogoś przekleństwa, zostaną one wypikowane i nie usłyszymy ich. Od początku 2020 roku twórcy będą zmuszeni oznaczać swoje filmy, czy są one odpowiednie dla dzieci trzynastoletnich lub młodszych i czy będą mogli je oglądać. To wszystko wiążę się z dużym przypływem kontentu dla dzieci.

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 4 Średnia ocena: 5]

To może Ci się spodobać

Podziel się ;)

Facebook
Scroll Up