Ponad 1000 osób zarażonych w tym tygodniu?!

Ponad 1000 osób zarażonych w tym tygodniu?!

4.6k

Podziel się 😉

Wizja poważnej epidemii w Polsce coraz bliżej. Zostały już podjęte odpowiednie kroki: zamknięto szkoły, restauracje, bary oraz przede wszystkim granice.

Drastycznie rośnie liczba zarażonych w Polsce. Niedawno był pierwszy przypadek koronawirusa z Wuhan, natomiast na dzień dzisiejszy jest już ich ponad 200. Pięć osób zmarło – wiadomo, że zmagały się już wcześniej z innymi chorobami. (17.03.2020; 10:06)

W programie “Tak jest” Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przyjmuje najmniej optymistyczny scenariusz. Statystyki według niego, mogą wzrosnąć niemiłosiernie szybko.

Ucząc się na błędach innych krajów, Polska postanowiła szybciej zareagować. Według ministra, w tym tygodniu liczba zarażonych może zwiększyć się nawet do 1500 osób. W związku z tym, czuje się zobowiązany do przygotowania szpitali zakaźnych na maksymalną liczbę pacjentów. Twierdzi, że nie możemy powtórzyć tragedii, która ma miejsce we Włoszech.

Walka ze szczytowym postępem wirusa może zacząć się za 2-3 tygodnie, jednak nie wszyscy chorzy będą w szpitalach. Ci, którzy będą czuli się dość dobrze, będą zostawać w domach.

Na statystyki patrzę jako na wynik, a nie jako oczekiwanie. Możemy pisać modele, rozpisywać się, jak to będzie pięknie, ale najważniejsze jest to, co robimy dzisiaj. Przygotowania, przygotowania i jeszcze raz przygotowania.

– powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Pan Szumowski informuje nas, że w szpitalach przekształconych w zakaźne, przygotowanych jest 10 000 łóżek i 700 respiratorów.

Co robić, aby nie dopuścić do zarażenia większej ilości osób?

Na pewno nie należy spotykać się z dużą grupą osób, nigdy bowiem nie wiadomo, kto gdzie przebywał. Premier Morawiecki tłumaczy, że zamknął szkoły, ponieważ młodzi ludzie są potencjalnymi nosicielami wirusa, którego następnie mogą przynieść do domu swojej chorej babci.

Starzy i schorowani ludzie znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Przede wszystkim należy zadbać o podstawy higieny: po każdym powrocie do domu należy myć ręce, najlepiej z dodatkiem alkoholu, ponieważ wirusy giną, gdy spotkają się z wysokoprocentową substancją.

Dobrze jest także odkażać produkty, które zostały nabyte w sklepie, gdyż roi się tam od dużej ilości klientów, ulegających panice i przygotowujących zapasy. To idealne warunki do roznoszenia się wirusa.

Jak dokładnie myć ręce?

Najlepiej mydłem antybakteryjnym, trzeba też starać się umyć każde miejsce naszych dłoni, włącznie ze szczelinami między palcami. Dla pewności można zaopatrzyć się w spirytus i przecierać ręce po bliższym kontakcie z nieznanymi powierzchniami.

Jest to ważny temat, którego nie można bagatelizować… Należy uświadamiać wszystkich!

Podziel się 😉

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 31 Średnia ocena: 5]

To może Ci się spodobać

Facebook
Scroll Up