Kim jest Karol Wiśniewski? Jak powstała Ekipa Friza?

Kim jest Karol Wiśniewski? Jak powstała Ekipa Friza?

Podziel się ;)

3.2k

Karol Wiśniewski, szerzej znany jako Friz, jest aktualnie topową gwiazdą polskiej sceny YouTube. W tym artykule postanowiliśmy przybliżyć Wam drogę, jaką przebył od pierwszych swoich filmów aż do chwili obecnej.

Zatem jak i od czego Karol, twórca Ekipy, zaczynał na YouTube?

NAJLEPSI GRACZE W POKEMON GO: TrombaSZTOS | FRIZ

Kanał utworzony został wiele lat temu, 15 października 2010 roku. Friz swoją przygodę na platformie YouTube zaczął do grania w Minecraft lecz nie zachowały się filmy z tego okresu. 1 listopada 2016 roku opublikował film z zupełnie innej kategorii czyli łapania pokemonów. W materiale mieliśmy okazję poznać bliskiego przyjaciela Karola słynącego z zamiłowania do egzotycznych zwierząt, a w szczególności węży, czyli Mateusza (Tromba) Trąbkę.

NAJLEPSI GRACZE W POKEMON GO: KowePokemonBuk | FRIZ

12 listopada 2016 roku pojawił się drugi i zarazem ostatni odcinek serii NAJLEPSI GRACZE W POKEMON GO. W tym materiale swoje kieszonkowe potwory zaprezentował kolejny bliski znajomy Friza, czyli Łukasz (Wujek Łuki) Wojtyca. Wujek Łuki jest dziś “głową” Ekipy, oprócz brania udziału w filmach dba o sprawy organizacyjne oraz dobre relacje między członkami Ekipy.

Pierwszy prank

Przechodzimy do końca 2017 roku, bo to właśnie wtedy premierę miał pierwszy prank na kanale Friza. Mniej więcej mogliśmy poznać charakter filmów wrzucanych do dziś. Friz przyznaje, że inspirację często czerpał od zagranicznych twórców takich jak Logan Paul. W filmie poznaliśmy również kolejnego członka tworzącej się dopiero Ekipy, czyli Mikołaja (Mixer) Magdziarza. Ponadto, w materiale gościnnie wystąpili dwaj inni youtuberzy: Matuss oraz Adryan.

Początek Ekipy Friza

Jest 12 lipca 2018 roku, do Friza dołączyła nowa postać – cierpiący na niskorosłość, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie – Mateusz (Minimajk) Krzyżanowski. W tytule tego filmu po raz pierwszy pojawia się słowo “ekipa”. Niedługo potem założony został kolejny kanał o nazwie EKIPA.

Była dziewczyna Friza

Pierwszą dziewczyną, a także pierwszym członkiem Ekipy Friza, którą mieliśmy okazję poznać, była Kinga (kindzxa). Niestety między parą przestało się układać. Friz w końcu, 14 lipca 2018 roku, postanowił wyjaśnić całą sytuację. Ponadto, po kilku miesiącach zdecydował się usunąć wszystkie filmy z jej udziałem, choć nigdy nie przyznał, co było prawdziwym powodem tego.

Budowanie zasięgów

Friz wraz z Trombą, Minimajkiem oraz Wujkiem Łukim aktywnie i regularnie wrzucają filmy typu prank, challenge czy test zwariowanych pomysłów, zapraszając do wspólnych wystąpień wielu topowych twórców takich jak: Tomasz (Gimper) Działowy, reZigiusz czy Piotr ‘Izak’ Skowyrski. Friz wraz z Ekipą wybierał się do USA, by odwiedzić DOM LOGANA PAULA, co ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem, natomiast odbiło się szerokim echem w Internecie.

Nowy bliski sercu członek Ekipy Friza

24 listopada 2018 roku Friz wstawił film, w którym oficjalnie przedstawił swoją obecną dziewczynę będącą zarazem nowym członkiem jego Ekipy. Weronika (Wersow) Sowa wywarła bardzo pozytywne wrażenie szczególnie na młodszej widowni poprzez zamiłowanie do różu i dziewczęcy styl ubioru.

To Koniec Friza

Friz już pod koniec 2018 roku osiągnął spory sukces, nagrywając profesjonalnie i utrzymując się z dochodów z reklam oraz współpracy. Co widać było między innymi po kwotach, jakie przeznaczał na nagrody w swoich filmach. Karol ogłosił, że to koniec Friza, zaś kolejnego dnia wrzucił film, który wyjaśnił wszystko…

Dom Ekipy

Przechodzimy do 8 marca 2019 roku, wówczas miało miejsce coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć. Karol wraz z całą ówczesną Ekipą przeprowadził się do wynajętego domu wartego 5 mln zł, by od tej pory wrzucać jeden film dziennie przez cały rok. Co ciekawe, Friz w chwili rozpoczęcia daily miał zapas filmów na kilka dni w przód. Właśnie tak zaczął się sezon pierwszy.

Sezon pierwszy

Kilka odcinków po wprowadzeniu się Ekipy do ich nowego domu pojawiła się nowa para domowników, a byli to Mikołaj (Mixer) Magdziarz, czyli stary przyjaciel Friza, oraz jego dziewczyna – Marta (Murcix) Błoch. Z kolei na filmach coraz częściej pojawiał się kolejny dobry znajomy Karola. Początkowo przyszedł dla żartu na casting do jednego z materiałów. Osoba ta wypadła na tyle dobrze, że była zapraszana na kolejne filmy, aż trafiła do Ekipy Friza na stałe.

Mowa tutaj o Kamilu (Poczciwy Krzychu) Chwastku. O pochodzeniu jego ksywki przeczytasz tutaj. W takim składzie minęło pół roku nagrywania codziennych filmów – było koło fortuny decydujące o tym, co Ekipa robi, było mnóstwo pranków, challenge i odjechanych pomysłów jak basen zaklejony taśmą klejącą. W drugiej połowie sezonu otwarty został oficjalny sklep Ekipy, czyli EKIPATONOSI. Na stałe po wykonaniu 10 ekstremalnych zadań dołączył mega wyluzowany gość, Jakub (Patec Wariatec) Patecki. W podobnym czasie przyjęta została również dziewczyna Tromby, Marcysia Ryskala, a nieco później dziewczyna Wujka Łukiego, czyli Kasia (Fusialka) Bożek. Tak własnie wygląda obecny skład Ekipy Friza.

Kończył się 2019 rok. Friz podsumował najlepsze momenty Ekipy tego roku. W kolejnym odbyła się noc w domie Team X, a Friz wraz z WIP BROS rozbili bank wyświetleń, tworząc trapowy kawałek w 24 godziny. Dzień później zagrali pierwszy koncert. Na koniec pierwszego sezonu, czyli 8 marca 2020 roku Friz wrzucił aż 12 odcinków oznaczonych jako FINAL – była to seria, po której Karol wraz z całą Ekipą zniknęli na tydzień, a w tym czasie nazwa jego kanału została zmieniona z Friz na Karol Friz Wiśniewski. Zmianom uległ również baner. Tak zakończył się sezon pierwszy.

Sezon drugi

Friz wraz z całą Ekipą i operatorami udali się ostatnim samolotem (pozostałe loty zostały odwołane z powodu szalejącej epidemii koronawirusa) do luksusowego apartamentu w Los Angeles. W Stanach Zjednoczonych chcą spędzić pierwszy miesiąc drugiego sezonu daily. Jak wygląda apartament i okolica zobaczysz ze 100 zdjęć ekipy Friza w LA. Właśnie tak zaczął się kolejny rok podbijania polskiego YouTube przez Ekipę Friza.

Podsumowanie

Ekipa Friza wygląda zdecydowanie lepiej na tle konkurencji. Tym, co spaja ich wszystkich, jest więź prawdziwej przyjaźni. W Ekipie nie ma przypadkowych osób, tworzy ją zgrana paczka przyjaciół, którzy mają ten sam cel, tę samą zajawkę. Pozostali członkowie Ekipy prowadzą swoje własne kanały, każdy z nich dostał ogromny boost od Friza, lecz nikomu nie można zarzucić braku pomysłu na siebie. Content Friza wpisuje się w młodszą widownię, jednak i wielu starszych odbiorców dobrze się bawi z Ekipą. Fenomen Ekipy Friza nie jest dziełem przypadku, youtuber ciężko pracował nad tym, by znaleźć się tam, gdzie obecnie jest. Życzymy całej Ekipie Friza trzymania kursu oraz dalszych sukcesów.

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 13 Średnia ocena: 3.4]

To może Ci się spodobać

Podziel się ;)

Facebook
Scroll Up