#Hot16Challenge2 podbija Polski YouTube!!!

#Hot16Challenge2 podbija Polski YouTube!!!

Podziel się ;)

721

W czasie pandemicznej rzeczywistości ruszyła 2. edycja wyzwania polegającego na nagraniu 16 wersów freestyle na dowolny temat. Osoba nominowana ma 72 godziny na opublikowanie kawałka, po czym nominuje kolejne 4 osoby. Celem akcji jest wsparcie charytatywnej zbiórki na walkę z koronawirusem. Rozgłos wydarzenia jest tak duży, iż nie tylko profesjonalni raperzy biorą w niej udział. Do akcji równie chętnie włączają się twórcy z innych dziedzin, blogerzy, youtuberzy czy gwiazdy showbiznesu.

Organizatorem zbiórki akcji na stronie Siepomaga jest Polski Hip-Hop. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z COVID-19 https://www.siepomaga.pl/hot16challenge.

Oto aktualizowane na bieżąco drzewko biorących udział w akcji #hot16challenge2:

Nie sposób opisać wszystkich gałęzi oficjalnego drzewka, gdyż do tej pory powstało kilkanaście kawałków, a do akcji bardzo licznie włączają się również twórcy bez nominacji.

Przyjrzyjmy się najciekawszej gałęzi drzewka. Akcję zapoczątkował raper Solar, wpłacając przy okazji 16 tys. zł na zbiórkę.

Ten nominował między innymi Rapera Taco Hemingway…

… który z kolei zapewne w ramach żartu wyznaczył youtubera Klocucha. Ten o dziwo przyjął wyzwanie i stworzył świetny kawałek, który podbija Internet:

Następnie zaprosił do wyzwania gwiazdę disco polo, Norbiego, piosenkarza Rafała Brzozowskiego oraz fikcyjną postać – Ojca Mateusza. Norbert podjął wyzwanie, nominując kolejne 3 osoby.

Szaleństwo muzycznego pomagania nadal trwa, do akcji dołączają również osoby spoza oficjalnej nominacji jak Krzysztof Gonciarz

czy Karolek.

Niestety z powodu braku nominacji ich kawałki zbierają mnóstwo łapek w dół, co smuci, bo przede wszystkim liczą się dobre chęci twórców do wsparcia akcji.

Dla wielu słuchaczy nie to jest najważniejsze. Pod kawałkiem Krzysztofa komentarz aprobujący jego inicjatywę zostawił profil SMB Label (z którego pochodzą między innymi: Lanek, Bedoes, czy Mata):

Wielkie dzięki, Krzychu, za puszczenie akcji dalej, dobry pomysł z oddzieleniem nitki rapowej od bekowej!

Jak widać akcja rozeszła się po sieci z ogromnym rozgłosem. Lawinowo wpływają również wpłaty na Beef z koronawirusem #hot16challenge, do tej pory udało się zebrać kwotę blisko 300 tys. zł. Celem zbiórki jest milion złotych.

https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Charytatywnych kawałków już jest na tyle dużo, iż nie sposób ich wszystkich wymienić. Oto niewymienione wcześniej utwory z oficjalnej listy #hot16challenge2:

Bedoes

LANEK

Białas

MATA

Przemek Ferguson

Vito Bambino

Inicjatywa Krzysztofa gonciarza pod tagiem #brzydka16challenge.

nama hecc

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 1 Średnia ocena: 5]

To może Ci się spodobać

Podziel się ;)

Facebook
Scroll Up