Ekipa Friza zebrała blisko pół miliona złotych na pomoc dla medyków!

Ekipa Friza zebrała blisko pół miliona złotych na pomoc dla medyków!

Podziel się ;)

519
https://zrzutka.pl/pomocdlamedykow

1 maja zakończyła się zbiórka charytatywna Friza na pomoc dla medyków. Youtuber trwającą miesiąc akcję zapoczątkował 1 kwietnia – wpłacił 1 zł, a reszta jego Ekipy dołożyła kolejne 100 tys. Dzięki ich zasięgom, determinacji oraz niezliczonym wpłatom na ten cel, udało się zebrać 471 744 zł.

Akcja Karola polegała na przekazywaniu wpłacanych kwot na zakup maseczek, przyłbic czy środków dezynfekcyjnych, angażując w to również sklep Ekipy EKIPATONOSI. Zakupione w ten sposób materiały zostały przeznaczone dla wielu szpitali w Polsce.

Z opisu zakończonej już zbiórki z serwisu zrzutka.pl czytamy:

PLAN DZIAŁANIA:

Zebrane środki posłużą do wyprodukowania oraz zakupu przez EKIPATONOSI maseczek, przyłbic osłaniających twarz i kombinezonów. Skupiamy się na najpotrzebniejszych rzeczach, dlatego chcemy zadbać również o środki antybakteryjne, termometry bezdotykowe, czy środki ochrony osobistej. Dziś jest to absolutnie podstawowe wyposażenie personelu medycznego, mającego kontakt z osobami  podejrzanymi o zakażenie, jak i z potwierdzonymi przypadkami zakażonych. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość rozprzestrzeniania się groźnego patogenu także pośród pacjentów z innych oddziałów, którzy poprzez swoje schorzenia są szczególnie narażeni na śmierć wskutek powikłań.https://zrzutka.pl/pomocdlamedykow

Mimo przebywania Ekipy w USA udało im się zorganizować całą akcję tak, aby niezbędna pomoc trafiała do szpitali już od pierwszych dni.

W czasie trwania zrzutki Ekipa nieustannie nagłaśniała akcję. Na kanale PatecWariatec odbył się trzygodzinny live charytatywny, na którym wpłacający mieli okazję wygrać siłownię Ekipy czy kostkę Rubika DżoDżo.

Friz i Wujek Łuki za pośrednictwem kamerki wystąpili w programie śniadaniowym TVN, zdradzając kilka szczegółów na temat prowadzonej jeszcze wtedy akcji.

Wpłat na ten cel dokonało wielu twórców, jak np. Rezigiousz, Gimper czy WIP BROS oraz mnóstwo ludzi z całej Polski. Dzięki temu Friz z Ekipą pokazali, że da się wykorzystać swoją popularność w taki sposób, by skutecznie pomagać z dowolnego miejsca na ziemi.

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 1 Średnia ocena: 5]

To może Ci się spodobać

Podziel się ;)

Facebook
Scroll Up