2 500 000 zł odszkodowania za retransmisję gali FAME MMA?

2 500 000 zł odszkodowania za retransmisję gali FAME MMA?

27

Podziel się 😉

Cały internet obiegło pełno artykułów o tym, że 12-latek retransmitował galę, a teraz został pozwany na 2 500 000 złotych kary. Jeśli ktoś ma trochę wiedzy, to doskonale wie, że to tylko manipulacja mediów.

Redaktorka, która napisała artykuł, nie zapytała włodarzy FAME MMA, czy rzeczywiście zaszła taka sytuacja, opierała się na plotce. Na fanpage’u federacji FAME MMA można znaleźć oświadczenie, w którym wszystko dokładnie zostało opisane i wyjaśnione.

Jest to poważna nieścisłość, ponieważ sugerowana kwota roszczenia, czyli tytułowe 2,5 miliona złotych, jest nieprawdziwa. Pozew wystawiony został na sumę 100 000 złotych i jest on tylko i wyłączenie efektem odrzucenia próby ugody, która została zaproponowana.

Jaka miała być ugoda? Pomimo olbrzymich strat finansowych, FAME MMA od początku nie miało na celu ukarania rodziców chłopca żadną karą pieniężną, wezwanie do zapłaty to nie pozew sądowy.

Rodzicom Aleksandra zaproponowano jako ugodę wzięcie udziału w filmie edukacyjnym na temat skutków retransmisji, która jest łamaniem prawa. Włodarze chcieli tym samym pokazać, że są w stanie dotrzeć do danej osoby, że jest to niebezpieczne i żeby rodzice dbali o to, żeby dzieciaki nie łamały prawa w taki sposób.

Podziel się 😉

Oceń informacje!
[Twoja ocena: 2 Średnia ocena: 5]

To może Ci się spodobać

Facebook
Scroll Up