Czym powinny odznaczać się dobre meble dziecięce?

Wraz z pojawieniem się na świecie naszej pociechy, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób urządzić pokój dziecka. Zwykłe meble nie zdają tu egzaminu z kilku powodów. Po pierwsze, nierzadko posiadają one fantazyjne wykończenia oraz ostre kanty. To z kolei stwarza ryzyko poważnego wypadku w momencie, gdy dziecko zacznie z czasem biegać po pokoju. Drugim powodem jest tu funkcjonalność. Małe dzieci nie potrzebują bowiem wielu półek lub ogromnych szaf. Nie powinniśmy także zapominać o estetyce. Chociaż ciemne meble są niezwykle stylowe w odpowiednich aranżacjach, małe dziecko lepiej poczuje się w jaśniejszych barwach. Z tego też powodu, wybierając wyposażenie dla domu, każdy rodzic powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, związanych z zakupem mebli dziecięcych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dobre meble dziecięce to przede wszystkim takie, które nie będą stwarzać zagrożenia dla zdrowia i życia malucha. Należy więc przyjrzeć się, czy posiadają one gładkie, zaokrąglone kanty. Dziecko nie zrani sobie wówczas główki po wbiegnięciu w nie, zaś same meble będą niezwykle proste w czyszczeniu. Niezwykle ważna jest tu również wysoka jakość wykonania. Dotyczy to zarówno szafek, jak i łóżeczek. Poznające świat dzieci są bowiem skore do spontanicznych wspinaczek. Solidna szafa sprawi, że mebel nie rozleci się pod ciężarem dziecka. Dobre łóżko powinno być z kolei wygodne, a przy tym na tyle wytrzymałe, aby skaczący po nim maluch nie zrobił sobie krzywdy. Ciekawym wyborem są tu w szczególności modele, wyposażone w opuszczane poręcze. Ułatwią nam one bowiem wyjmowanie dziecka z łóżka.

Przyjazna estetyka

Małe dzieci nieczęsto doceniają prostotę. Z tego też powodu, producenci mebli dla najmłodszych dekorują oferowane przez siebie produkty przyjaznymi wizerunkami zwierząt i tym podobnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, maluch łatwiej zaaklimatyzuje się w swoim pokoju. A jeśli obawiamy się, że z czasem dziecko nie będzie chciało korzystać z takich mebli, możemy postawić na bardziej neutralne opcje, pozbawione grafik, lecz zachowujące miłą kolorystykę.