Czy zakup pralko-suszarki jest opłacalny?

Pralko-suszarki to stosunkowo popularny typ urządzeń, z którym stykamy się stosunkowo często. Powodem tej popularności jest przede wszystkim praktyczność i wygoda, szczególnie w przypadku, gdy dysponujemy niewielką ilością miejsca na rozwieszenie prania. Urządzenia te odznaczają się także znakomitą, nowoczesną estetyką oraz ergonomicznymi wymiarami. Co więcej, nowoczesne modele nie ustępują wcale pralkom, jeśli porównamy jakość prania obu urządzeń. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób, wybierających dopiero wyposażenie do nowego mieszkania lub planujących wymianę starej pralki, zastanawia się nad zakupem modelu z suszarką. W niniejszym artykule opowiemy, czy taka inwestycja faktycznie ma większy sens.

Suszenie pralko-suszarką

Na początek skupmy się na głównym powodzie, dla którego domownicy decydują się na zakup pralko-suszarki, czyli funkcji suszenia. Niestety, nie każdy z nas jest w stanie pozwolić sobie na rozwieszanie dużej ilości ubrań. Kaloryfery mają bowiem bardzo ograniczone wymiary, a jeśli pierzemy przy tym pościel lub bluzy, miejsca na pranie może po prostu zabraknąć. Pralka ze zintegrowaną suszarką pozwoli nam na obejście tego problemu, susząc wyprane rzeczy jeszcze przed ich wyjęciem. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest tu również brak szkodliwych czynników zewnętrznych. Pranie, wywieszone na dworze, może bowiem zostać zerwane przez wiatr lub ubrudzone przez bawiące się dzieci. Nowoczesne urządzenia zostały przy tym wyposażone w szereg pożytecznych funkcji dodatkowych, jak chociażby usuwanie wgnieceń.

Generalne zalety pralko-suszarek

Ponieważ pralko-suszarka jest urządzeniem 2w1, niewątpliwym jej atutem jest mniejsza ilość zajętego miejsca. Brak dwóch osobnych sprzętów to także mniejsze koszty eksploatacji, związane chociażby z serwisem. Co więcej, urządzenia te nie są wcale drogie. Specjalistyczne sklepy, jak chociażby internetowy Luke, oferują nam bowiem szeroki wybór przystępnych cenowo sprzętów, opracowanych przez wiodące marki. Jeśli brak miejsca na wywieszenie prania jest dla nas przykrą codziennością, zakup pralki z suszarką z pewnością okaże się być strzałem w dziesiątkę.